Doprava zdarma
Hybridní celokovové špunty se třemi měniči a certifikací zvuku THX®. Zvuk ladil držitel Grammy® Luca Bignardi. Dva měniče Balanced Armature + 1 měnič tlakový. Rozsah 20 - 40.000 Hz, impedance 32 Ω, plné třítlačítkové ovládání pro Android a iOS.
| Záruční doba | 24 měsíců dle zákona o ochraně spotřebitele, 24 měsíců také při nákupu na IČO |
| Materiály těla | Hliník |
| Měniče | Dynamický měnič, Balanced Armature (BA) |
| Počet BA měničů ve sluchátku | 2 |
| Materiál náušníků | Silikon, Pěna |
| Tvar náušníků | Do uší (in-ear, intraaural) |
| Mikrofon | ano |
| Tlačítka na kabelu | Univerzální (3 tl.) |
| Frekvenční rozsah | 20 - 40.000 Hz |
| Citlivost | 99 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Typ připojení | Pevný kabel |
| Další parametry kabelu | Měď na kevlarovém jádru |
| Konektor | 3,5 mm přímý |
| Kompatibilita | Android, iOS |
| Hmotnost | 18 g |
| Barva | stříbrná |
| Příslušenství v balení | Pevné pouzdro, Silikonové nástavce (více velikostí), Pěnové nástavce (více velikostí), Redukce do letadla |
Informace o uživatelských recenzích: U zveřejněných recenzí neprovádíme ověření, zda pocházejí od spotřebitelů, kteří produkt skutečně zakoupili nebo použili. Hodnocení slouží jako subjektivní názory uživatelů webu.
Za mě jednoznačně top sluchátka, nelituji ani koruny jejich ceny.
Hledal jsem sluchátka do 3000 a porovnával snad se vším, co v Audigu měli na stole. (moji původní favoriti byly RHA MA750 a Jays a-JAYS Four+ Android). Nejsou podle mě 100% audiofilské, ale i to na ních oceňuji.
Proč?
- Nejlepší zvuk, jaký jsem kdy ze špuntů slyšel. Mají neuvěřitelnout hloubku v celém spektru, největší síla je ale v basech: Jsou dostatečně silné, zřetelné, zároveň ale měkké, zaoblené, "pohodlné" a rozhodně ne přehnané nebo agresivní. Poslouchám mimo jiné jazz a klasiku a zcela mi vyhovují. Často jsem míval problém s přehnanými basy.
- V ostatních frekvencích jsem nenašel nedostatky, krásně a zřetelně zní jak zpěv, tak nástroje.
- Poslouchám hlavně z mobilu přes Spotify, takže žádná super kvalita nahrávek. Triple Driver jako jediná sluchátka nešumí (mezi skladbami, v tišších místech), což u ostatních testovaných sluchátek ruší a dost kazí požitek z poslechu Možná to je díky celkem ostře useknuté křivce frekvencí kolem 30kHz. Rozhodně ale nemám pocit, že by kvalita vyšších frekvencí v porovnání s ostatními sluchátky pokulhávala.
- Mají dálkové ovládání s plnou funkčností na Androidu.
- Jako bonus hezký elegantní vzhled.
Aby ale nebyly jen klady, mám pár bezvýznamných výhrad:
- Design není moc praktický. Sluchátka jsou celkem objemná, při nasazování šály nebo čepice a manipulace s kabelem mají tendenci vypadnout. Spát na uchu s nimi rozhodně nebudete.
- Kabel drží tvar, i po několika měsících jsou na něm vidět ohyby po tom, jak byl smotán v krabici.
- Kevlarový potah kabelu za mě určitě vypadá hezky, ale je to expert v zamotávání. Kabel je tvrdší a nesnese vůbec žádnou torzi jako plastové kabely, stačí tak sebemenší pokus o natažení stočeného kabelu a máte na něm kličky.
Šel jsem po zvuku, takže nevýhody mi nevadí. Celkově předčila moje očekávání.
Zvuk špičkový, bohužel po roce a půl používání popraskal silikonový kabel v horní části.
Úžasná in-ear sluchátka, bezpochyby nejlepší, co jsem kdy měl. Měl jsem možnost porovna s Ibasso IT01 a se Sennheiser Momentum In-ear, IT01 bylo na můj vkus až moc "syrové", zbytečně řezalo do uší (a to jsem si pouštěl kvalitní nahrávky), Momemtum o několik levelů horší, předražená sluchátka. Triple Driver mají úžasně vyvážené celé zvukové spektrum, basy jsou přesné a zřetelné, ale nijak nepřehlušují zbytek. Ve výškách a středech nacházím nové skryté tóny, které jsem s předchozími Ethymotic research mk5 prostě neslyšel. Hodí se ke všem hudebním stylů, osobně poslouchám cca všechno a jsem mooc spokojen.
Za mě palec nahoru!!
Grado hraje o něco přirozeněji, rovněji a s jednoznačně lépe artikulovanými středy.
Triple hrají šťavnatěji, s lepším basem. Komfortem jsou na tom podobně, kvalitou zpracování také. Izolace je spíše na straně Grado. Zbytek je zřejmě na Vás. :)
Zdravím
Byl jsem rozhodnutý pro nákup sluchátek Grado iGe, ale teď se u Vás objevily 1MORE triple driver, a tím pádem mám dilema. Pro které se mám rozhodnout? Poradíte mi, prosím?
Předem děkuji.
Tomáš