Napište nám

Testujeme sluchátka Audio-Technica ATH-SJ33

Petr Macháček 09. 11. 2012 Recenze a testy

Recenze cenově dostupného modelu Audio-Technica ATH-SJ33. Udrží si i tento model tradičně vysokou úroveň sluchátek Audio-Technica?

Model ATH-SJ33 - jasná volba, pokud se při výběru nových sluchátek hledí na každou ušetřenou korunu. Tento nenápadný model pro věčné cestovatele a DJs potěší neobyčejně vyváženým zvukem a jednoduchým systémem skládání na dva způsoby.

Design a zpracování
Všem, kteří si potrpí spíše na elegantní nenápadnost a výstřední styl jim právě nevoní, nabízí japonský výrobce Audio-Technika cenově dostupný model SJ33, spoléhající designově především na funkční jednoduchost a decentní kombinaci lesklé a matné černé.
I v této cenové kategorii můžete počítat s kvalitou a designem, který rozhodně nepůsobí chudě. Sluchátka jsou vyrobena z kvalitního plastu a jak už jsme si u tohoto výrobce zvykli, ani v tomto případě nehrozí žádné otravné vrzání nebo jakkoli pochybné slícování. Dostatečně odolně a jednoduše je navržen také systém skládání. Mušle je možné buď otočit naplocho, nebo jednoduše ohnout dovnitř oblouku. Odkládání jen tak volně v batohu mezi teniskami a učením proto cestovatelům rozhodně žádné vrásky nezpůsobí.

Zvuk
Model SJ33 patří do nižší třídy přenosných sluchátek, přesto mu však neschází jistota a ráznost zvukového podání v celé šíři pásma. I přes absenci vysoce citlivého CCAW vinutí nepostrádají v jejich podání nahrávky jako The Resistance od Muse příjemnou dávku jiskření a sílu od nejnižších frekvenčních pater. Největší zbraní modelu SJ33 je však už zmiňovaná vyrovnanost. Charakter zvuku je u většiny testovaných žánrů neutrální jako PH v reklamě a díky minimalizovanému jeskynnímu efektu se na něj opravdu snadno zvyká.
Pokud je ale Vaší absolutní prioritou detailnost i v případě náročných žánrů, sáhněte raději po vyšším modelu SJ55, který má sice trochu “lehčí nohy” v basovém pásmu, ale díky kvalitnějším cívkám nabídne větší porci podrobností. Vzhledem k ceně je však projev SJ33 více než dobrý.

Pohodlí
V přeplněném metru, za pultem s vinylovými perlami, ale klidně i ve ztichlé knihovně poslouží model SJ33 bez váhání skvěle. Ani při delším nošení vyloženě neunavuje a díky slušné izolaci nebudete muset své hudební libůstky sdílet s širokým okolím. To vše díky kvalitnímu koženkovému obšití středně velkých mušlí, které sice těsně, ale přeci jen obejmou uši a uzamknou zvuk uvnitř.
Mezi praktické drobnosti patří u přenosných modelů také zahnutá koncovka kabelu, která výrazně omezí případné “zlomeniny”, až budete nosit Váš přehrávač v těsné kapse.

Verdikt
Skvělý poměr výkon/cena má novou podobu. Model ATH-SJ33.
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 40 mm, neodymové magnety
Náušníky Supraaural, koženka
Skládací konstrukce ano
Frekvenční rozsah 10-23,000Hz
Citlivost 103 dB/mW
Impedance 48 Ω
Zatížitelnost 500 mW
Hmotnost 110 g
Kabel 1,2 m OFC měď
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený