Napište nám

Test sluchátek Yurbuds Ironman Inspire

Petr Macháček 01. 02. 2013 Recenze a testy

Pokud hledáte sluchátka, která si s vámi zajdou ráno zaběhat a večer vás ještě provedou hodinkou aerobiku, můžete s klidem vsadit na Yurbuds IronMan Inspire. Nejsou to sice špunty pro hifisty puritány, ale díky jejich inovativní konstrukci se na oplátku velmi dobře přizpůsobí vašim tréninkovým dávkám.

Recenze sluchátek Yurbuds IronMan Inspire

Design a konstrukce

V případě sluchátek Yurbuds IronMan Inspire je otázka konstrukce naprosto klíčovým parametrem. Samotné špunty sázejí na klasický kapkovitý tvar, ale díky speciálním silikonovým nástavcům padnou do ucha doslova jako ulité. Špunty stačí nasadit pod správným úhlem, pootočit do přirozené polohy a okamžitě můžete vyrazit na brusle nebo se postavit před boxovací pytel. Špunty se od té chvíle v uchu téměř nepohnou. Hlavní zásluhu na tom má jemný silikon důmyslně tvarovaných nástavců a též lehké kabely. Výhoda tenčích kabelů s sebou ovšem přináší i riziko jejich snadnějšího poškození. Osobně jsem sice ani při dlouhodobém testu žádné náznaky opotřebení nezaznamenal, nicméně pokud hodláte sluchátka týrat jako vlastní tělo při tréninku, zkuste raději model Inspire Duro, využívající kabelů opletených kevlarovými vlákny.

Výrobce sluchátek Yurbuds IronMan Inspire slibuje také odolnost vůči vodě a potu. Vše má samozřejmě své hranice, ale v rámci přijatelné zátěže si sluchátka v testu vedla skutečně dobře. Poradila si dokonce i s nechtěnou zkouškou, kdy se jeden špunt na chvíli změnil v dětský dudlík. Vše bez jakékoli újmy.

Zvuk

Sluchátka Yurbuds IronMan Inspire si zřejmě nebudete kupovat kvůli jejich zvuku, přesto si ani v této disciplíně nevedou nijak zle. Nabídnou zvuk odpovídající průměru této cenové kategorie a svou sílu demonstrují především v basovém pásmu a celkovém výkonu (hlasitosti). Frekvence stratosférických výšek jim však spolu s částí detailů zůstávají přeci jen zapovězeny. Jak už jsem ale zmínil, Yurbuds skutečně nemíří na jazzové požitkáře ani domácí hifisty. Pokud si naopak rádi zpestřujete každodenní trénink dávkou energické hudby, budete s těmito sluchátky zcela spokojeni. K čemu je vám také dokonale vyladěný zvuk, když vám sluchátka po pár metrech vypadávají z uší nebo se vám pod ruce motá jejich nepoddajný kabel. Pokud si navíc lehce pohrajete s ekvalizérem na přehrávači, dostanete z Inspire nakonec docela hodně.


Komfort

Komfort nošení je bezpochyby jednou z nejsilnějších stránek sluchátek Yurbuds IronMan Inspire. Správné nasazení do uší sice vyžaduje chvíli cviku (a někdy i rozmotávání kabelů), ale jakmile si na jejich tvar zvyknete, nebudete o sluchátkách vědět ani po několikahodinovém poslechu. V tomto směru bych pro Yurbuds IronMan Inspire jen těžko hledal dostatečně zdatného soupeře. Pokud bych vůbec našel, stejně by nakonec prohrál cenou nebo odolností vůči živlům. Vzhledem k předpokládanému použití sluchátek při sportu potěšil také kabel, který nepřenáší ani při větším pohybu žádné chrastění do sluchátek. Ze stejného důvodu oceňuji také tvar nástavců, propouštějící část okolních zvuků. Člověk tak nemusí trávit ranní běh neustálým otáčením, jestli to vzadu nebyla přeci jen rozjetá tramvaj.

Verdikt

Po lehkých teniskách a iontových nápojích přichází na trh další nepostradatelný doplněk pro sportovce!


Specifikace

Konstrukce Uzavřená, sportovní
Měniče 15 mm, neodymové magnety
Náušníky Speciální tvar, silikon
Frekvenční rozsah 20 - 20.000 Hz
Citlivost 120 dB/mW
Impedance 32 ohmů +/- 15 % (1 kHz)
Kabel 120 cm
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený
Příslušenství Sběratelské kartičky IronMan