Napište nám

Test sluchátek Audio-Technica ATH-SJ55

Petr Macháček 09. 11. 2012 Recenze a testy

Otestovali jsme pro vás zajímavá cestovní sluchátka střední třídy, model Audio-Technica ATH-SJ55.

Cestovat po světě střední třídou může někdy znamenat větší luxus, než byste podle cenovky na letence čekali. V případě cestovního univerzála ATH-SJ55 znamená tento luxus především dostatek detailů napříč zvukovým spektrem a také odolné provedení, které Vás v rozletu rozhodně brzdit nebude.

Design a zpracování
Podobně jako levnější sourozenec z cestovatelské / DJské řady SJ (ATH-SJ33), také tento model sází především na decentní jednoduchost a funkční detaily v podobě robustních kloubů umožňujících skládání naplocho i dokulata, nebo zahnutého konektoru pro jednodušší připojení sluchátek v těsné kapse. Model SJ55 můžete mít v černém nebo bílém provedení, přičemž obě varianty sázejí na souhru matných a lesklých ploch, doplněných o vkusné maličkosti v podobě broušených hran a loga výrobce.
Potěší také fakt, že ani při méně vybíravém zacházení neprožívají sluchátka žádné utrpení, které by se projevovalo vrzáním, vůlí ve spojích nebo čímkoli podobným. Sluchátka řady SJ opravdu naplňují to, co se podle jejich určení očekává. Odolnost a decentní styl při použití na ulici i za DJským pultem.

Zvuk
Dopřejte sluchátkům pár hodin na rozehrání, potom jim dejte ochutnat třeba legendární Leftism britských Leftfield a budete odměněni skutečně plným basem a příjemnými detaily, které povýší známé tóny zase o kousek blíž k euforii. Díky kvalitnímu CCAW vinutí zprostředkují sluchátka detailů víc než dost, a pokud vyloženě neholdujete jazzovým exhibicím, bude pro Vás jejich celkový hudební projev tím pravým.
V případě instrumentálně náročnějších nahrávek se už lehce projeví uzavřená konstrukce, zvýrazňující typickým způsobem střední tóny, ale pro většinu žánrů to neznamená žádný citelný problém. Vzhledem k zajímavé ceně získá majitel modelu SJ55 skutečně solidně hrající sluchátka, nabízející slušnou dynamiku, pevný bas a dobře vykreslené detaily.

Pohodlí
Úroveň pohodlí vychází už z určení tohoto modelu pro venkovní použití a příležitostný DJing. Silnou stránkou celé řady SJ je především dobrá zvuková izolace, a to jak ve směru dovnitř, tak i ze sluchátek ven. Zdařilé je též koženkové obšití, které se ani po delším poslechu zbytečně “nelepí” na uši a zůstává celkem příjemné na nošení. Přítlak je možná trochu větší, takže na extrémně dlouhé poslechy to moc nevidím, ale na druhou stranu máte příjemnou jistotu, že se sluchátka nebudou zbytečně pohybovat na uších ani při orientačním běhu městskými uličkami.

Verdikt
Příjemně vybroušený model i pro náročnější cestovatele a DJs.
 
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 40 mm, CCAW vinutí
Náušníky Supraaural, koženka
Skládací konstrukce ano
Frekvenční rozsah 8 - 25.000 Hz
Citlivost 104 dB/mW
Impedance 48 Ω
Zatížitelnost 800 mW
Hmotnost 120 g
Kabel 1,2 m
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený