Napište nám

Test sluchátek Audio-Technica ATH-FC707

Petr Macháček 09. 11. 2012 Recenze a testy

Otestovali jsme pro vás zástupce střední třídy uzavřených přenosných sluchátek, model Audio-Technica ATH-FC707BK.

Model ATH-FC707BK představuje v nabídce uzavřených přenosných modelů výrobce Audio-Technica pomyslnou střední třídu, vynikající především poměrem cena/výkon a praktickým systémem skládání.

Design a zpracování
Přestože se model FC-707 neřadí mezi nejdražší modely značky, zachoval si typicky decentní a zároveň hodnotný vzhled. Minimalistické provedení mušlí bez zbytečných popisků ukrývá příjemnou rafinovost v podobě dvou vrstev plastu, ze kterých jsou mušle vyrobeny. Vnější vrstva je částečně průhledná (s kouřovým efektem) a vytváří tak poutavý dojem lesku na černé vrstvě vnitřní.
Konstrukce hlavového oblouku je i díky kovové výztuze dostatečně robustní a její pevnost nijak neoslabují ani klouby, umožňující rychlé složení do kompaktnějšího tvaru. Systém skládání je řešen netradičním odklopením mušlí a jejich stočením dovnitř oblouku. Výsledkem je tvar podobný složenému modelu Koss Porta Pro. Chytře je řešeno také přizpůsobení velikosti hlavového oblouku. Systém nabízí aretaci v nejkratší i nejdelší poloze (pro pohodlné odložení na krku), přičemž mezi oběma krajními polohami se průžný oblouk přizpůsobuje velikosti hlavy automaticky.

Zvuk
Model FC-707 se vyznačuje přesným podáním výškového i středového pásma, ale především citelným důrazem na pásmo basové. V kombinaci s adekvátním hudebním materiálem tak dokáží měniče o průměru 40 mm vytvořit téměř klubovou atmosféru okolo Vašich uší. Příjemné je také zjištění, že se u tohoto modelu podařilo i přes hutné nízké frekvence zachovat velice neutrální středy a detailní výšky.

Na poměry uzavřených modelů nabídnou sluchátka také příjemné rozložení zvuku v prostoru a překvapivě dobře se vypořádají i s efektem zvýrazněných středů. Povaha jejich zvuku navíc posluchače nesvádí k využívání ekvalizérů a jiných efektů, aby dosáhl dostatečně úderného zvuku. Totéž platí o hlasitosti. Model FC707 totiž zahraje velice slušně už při tichém poslechu, aniž by posluchače ochuzoval o basový základ. Žánrově tento model příliš vybíravý není, a to dokonce ani ve chvíli, kdy se rozhodnete sledovat například film. Jejich mocný zátah k tomu ostatně dost svádí.

Pohodlí
Podobně jako vyšší model ES55 využívají také tato sluchátka obšití koženkou, slibující dostatečnou porci pohodlí i nutnou odolnost vůči mechanickému opotřebení na cestách. Oproti ES55 však tento model nabídne o něco větší mušle, které lépe obklopují uši a zlepšují tak izolaci od okolí i komfort nošení. Běžný hluk ulice nebo vlaku už Vás rozhodně rušit nebude. Pro extrémní podmínky (stará tramvaj) lze ale doporučit spíše některý z modelů s aktivním potlačením okolního hluku (ATH-ANC1). Příjemným detailem je také pravoúhlý konektor pro jednodušší připojení přenosných zařízení například v malé kapse.

Verdikt
Zvuk Vašeho oblíbeného klubu si nyní můžete vzít kamkoli.
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 40 mm
Náušníky Supraaural, koženka
Skládací konstrukce ano
Frekvenční rozsah 10 - 24.000 Hz
Citlivost 102 dB/mW
Impedance 42 Ω
Zatížitelnost 500 mW
Hmotnost 145 g
Kabel 1,2 m
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený