Napište nám

Test sluchátek Audio-Technica ATH-CKP200

Petr Macháček 22. 07. 2013 Recenze a testy

Sezóna běžců, bruslařů i cyklistů je už v plném proudu, a proto jsme se rozhodli zjistit, který model sportovních sluchátek jim při jejich aktivitách padne nejlépe...

Sezóna běžců, bruslařů i cyklistů je už v plném proudu, a proto jsme se rozhodli zjistit, který model sportovních sluchátek jim při jejich aktivitách padne nejlépe. Tentokráte testujeme špunty s klipem přes ucho Audio-Technica ATH-CKP200!
 

Nejhezčí mezi sportovci

 

O modelu Audio-Technica ATH-CKP200 se nedá říct nic jiného, než že jsou to designové krasavice mezi sportovními sluchátky. Moderní střih plný precizně vybroušených detailů jako by už předem ohlašoval technickou pokročilost sluchátek a podobně trefně působí i celkově štíhlé a sportovní tvarování. Kombinace dvou barev a střídání matných ploch s lesklými bude přitahovat pozornost v každé situaci.

 

Lehká a odolná

 

Voděodolná, na kablíku trochu neposedná a pro sport skutečně jako stvořená, taková jsou sluchátka Audio-Technica ATH-CKP200. Kvůli pružnému kloubu působí sice trochu křehčeji, ale kdybych měl teď trpělivost pořádně je zabalit, ani byste nepoznali, že se mnou procestovala v batohu celou republiku. Veškeré stopy po použití totiž snadno vymažete ze světa, pokud sluchátka opláchnete ve vodě. Vadit jim to rozhodně nebude.

Na tenčím ledě se výrobce pohybuje snad pouze v případě kablíku, který se hodně rád zamotává, a protože je vedený asymetricky za krkem, může občas trochu tahat za špunty. Na druhou stranu se ale nehoupe bezvládně vzduchem, když se rozběhnete pulzujícími ulicemi města.
 


 

Zvuk který dokáže udeřit

 

Na poměry sportovních sluchátek dokáže model Audio-Technica ATH-CKP200 vyprodukovat vcelku úderný zvuk s výrazným “wow” efektem, o který se starají hlavně posílené basy a výšky. Výsledkem je klasická frekvenční charakteristika ve tvaru širokého úsměvu. Za silou basů a výšek ale trochu zaostává nevýrazné pásmo vokálů. Největší parádu tak sluchátka předvedla s nahrávkami Lany Del Rey a také špičkově nahranými Daft Punk. Jakmile jsme ale vyzkoušeli o poznání hrubější zvuk aktuálních Sigur Rós, chyběla vrčícím kytarám větší síla a objem. Za tuto cenu a v podobně kvalitním provedení byste ale jen těžko hledali nějaký výrazně lépe hrající model.

Stejně jako u mnoha jiných špuntů s podobnými silikonovými nástavci, také charakteristika zvuku ATH-CKP200 hodně závisí na síle zatlačení sluchátek do ucha a také na zvoleném nástavci. Především s propustnými vroubkovanými silikony se pásmo basů citelně redukuje.

 

Komfort

 

Model Audio-Technica ATH-CKP200 sice nesedí v uchu tak pevně, jako vyšší ATH-CKP500 se silikonovou rozpěrkou, nicméně při snaze spálit co nejvíce kalorií se špunty z ucha ani jednou neodporoučely. Klip za uchem po většinu času žádnou citelnou oporu neposkytuje, ale jakmile zatáhnete silněji za kablík, pojistí sluchátka na správném místě jako magnet. Funkci sportovních sluchátek tak “pětistovky” plní s jistotou a přehledem.

Za zmínku stojí také speciální volitelné nástavce se zvýšenou propustností, které se postarají o vaši bezpečnost, až se budete prohánět rušnými ulicemi. Díky jejich vroubkování propouštějí o něco lépe okolní zvuk, a vy si tak na první křižovatce u přechodu neukroutíte hlavu.


 

Verdikt

 

Podařená sportovní sluchátka s úderným zvukem a vynikající odolností vůči vodě i potu.

 

Specifikace

 

Konstrukce Uzavřená, přes ucho
Měniče 8,5 mm
Náušníky Intraaural, silikon
Frekvenční rozsah 20 - 23.000 Hz
Citlivost 100 dB/mW
Impedance 16 Ω
Zatížitelnost 200 mW
Hmotnost 9 g
Kabel 0,6 m + 0,6 m
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený
Příslušenství Izolující nástavce (XS,S,M,L), vroubkované nástavce (S,M,L), 0,6 m prodlužka, spona na kabel