Napište nám

Test Audio-Technica ATH-T400

Petr Macháček 07. 09. 2013 Recenze a testy

Dnešní menu? Testujeme uzavřená circumaurální sluchátka určená pro domácí poslech i cestování Audio-Technica ATH-T400. Díky jejich robustní konstrukci přežijí i nějaký ten převoz v batohu nebo podobném zavazadle. Podívejme se, jak jejich test dopadl.

Test Audio-Technica ATH-T400

 

Dnešní menu? Testujeme uzavřená circumaurální sluchátka určená pro domácí poslech i cestování Audio-Technica ATH-T400. Díky jejich robustní konstrukci přežijí i nějaký ten převoz v batohu nebo podobném zavazadle. Podívejme se, jak jejich test dopadl.

 

 

Konstrukce

 

Mušle, které v pohodě obejmou celé uši, jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Příjemně měkké náušníky jsou potaženy umělou kůží (výsada o třídu dražších modelů) a umí se pěkně přizpůsobit tvaru hlavy tak, aby perfektně dosedly po celém obvodu a přitom aby nikde nic netlačilo. Každá z mušlí je uchycena plastovou vidlicí přes klouby a je možné je v nich otočit až o 180°. Vidlice jsou dalším kloubem chyceny k plastové základně, z níž pokračuje hlavový most, tvořený dvěma ocelovými dráty potaženými bužírkou a automaticky nastavitelným náhlavníkem, jehož měkké polstrování snižuje pocit tlaku na hlavu. Uchycení vidlicemi umožňuje pohyb mušlí v obou osách (vertikální i horizontální) a sluchátka se dokážou bez jakýchkoliv problémů přizpůsobit každému tvaru i velikosti hlavy. Kabel je veden jen do jedné mušle a svým průměrem naznačuje, že s vámi určitě něco vydrží. Na jeho druhém konci je zlacený jack 3,5 mm s nasouvací redukcí na 6,3 mm. Celá konstrukce, ačkoliv je zde hodně plastu, působí velmi robustním až nerozbitným dojmem, všechny díly na sebe perfektně navazují, všechno skvěle sedí a zpracování je naprosto příkladné.

 

Pohodlí

 

U značky Audio-Technica je zvykem, že sluchátka vezmete, prostě a jednoduše je nasadíte na hlavu a dál už nic neřešíte. Nejinak je tomu u tohoto modelu. Automatický systém nastavování náhlavníku se sám postará o přizpůsobení na velikost vaší hlavy, v obou osách pohyblivé mušle se natočí dle požadovaného tvaru a měkce polstrované náušníky lehce obejmou vaše uši a vyrovnají poslední nedokonalosti lebečního povrchu. Polstrování náhlavníku i náušníků velmi dobře tlumí veškerý tlak sluchátek na hlavu a sluchátka díky tomu nejenže perfektně sedí, ale v pohodě zvládají i maratonské poslechové seance.

 

 

 

Zvuk

 

Z celého frekvenčního spektra, které jsou tato sluchátka schopna technicky zahrát (15-23000Hz), naprosto dominují basové frekvence. Středy, snažící se alespoň o trochu konkrétnosti, jsou hodně často zahlceny hlubokými tóny a vysoké frekvence také nijak nevyčnívají, spíš naopak. Tímto zvukovým projevem budou tato sluchátka vyhovovat méně náročným posluchačům, kteří mají rádi hlavně hutný basový základ, nebo těm, kdož poslouchají převážně elektronickou muziku, ve které není, co se nějakých detailů týče, příliš co hledat.

 

Závěr

 

Tradiční kvalita materiálů, perfektní zpracování, skvělé pohodlí. To je to, co uživatel ocení snad u každého výrobku značky Audio-Technica. U tohoto modelu je tomu zrovna tak. Dlouhodobý pohodlný poslech klidně i z kapesních přehrávačů (hodnoty impedance 40 ohmů a citlivosti 105 dB/mW jsou k přenosným zařízením velmi přátelské) doma nebo na cestách, to je hlavní devíza těchto sluchátek. Určeno převážně pro posluchače vyznávající opravdu hutný basový základ v metalové nebo elektronické muzice.

 

Specifikace

 

Konstrukce Uzavřená
Měniče 53 mm
Náušníky Circumaural, koženka
Skládací konstrukce ne
Frekvenční rozsah 15 - 23.000 Hz
Citlivost 105 dB/mW
Impedance 40 Ω
Zatížitelnost 1,6 W
Hmotnost 260 g
Kabel 3 m
Konektor Jack 3,5 mm přímý zlacený