Napište nám

SOL Republic Tracks HD - test

Petr Macháček 21. 04. 2013 Recenze a testy

SOL Republic Tracks HD v testu

Recenze SOL Republic Tracks HD následuje jen několik málo dnů po uvedení této značky na český trh ...

Test SOL Republic Tracks HD

 
Na aktuální vlně luxusně střižených sluchátek přichází do Česka také značka SOL Republic. Kdo jen trochu sleduje scénu, slyšel o těchto kultovních stylovkách zřejmě už dříve. Teprve nyní se však značka SOL Republic začala oficiálně dovážet také k nám, a tak jsme se rozhodli zjistit, jestli je celý ten povyk okolo vůbec oprávněný ...
 

Design o krok před zbytkem světa

Jestli jsou sluchátka značky SOL Republic v nějakém ohledu skutečně o krok před zbytkem světa, je to především čistý design a unikátní koncept konstrukce, umožňující nezávisle kombinovat měniče a hlavový oblouk. Ten je vyroben z neuvěřitelně odolného polymeru a samotné mušle se na něj jednoduše nasouvají. Chybí sice jakákoli aretace poloh, ale pokud sluchátka nepůjčujete každou chvíli slečně na vedlejším sedadle autobusu, nebude vám to asi nijak zásadně vadit.

Sluchátka využívají kvalitní odpojitelný kabel s praktickou lomenou koncovkou. Materiál, ze kterého byl kabel vyroben, působí dostatečně odolně a přitom poddajně. Žádné brzké zlomeniny tedy rozhodně nehrozí. Potěšilo také třítlačítkové ovládání, které zvládá pauzu, přeskočení skladby a změnu hlasitosti (u Androidů změna hlasitosti nefunguje).

 

Zpracování v duchu prémiové pověsti

Samotný oblouk jsme pod vlivem oficiálního videa SOL Republic ohýbali do neskutečných tvarů, aniž by to na něm zanechalo jakoukoli stopu. Jeho minimalistický tvar doplňuje pouze příjemné polstrování v místě, kde je opřený o hlavu. Ty správné designové hody však startují teprve u dokonale kruhových mušlí, jejichž přední plocha je celá vyrobena z kvalitně zpracovaného hliníku. V kombinaci s jemnými náušníky z umělé kůže působí “kovové” okolí opravdu úchvatně.

Sluchátka však nevypadají dobře pouze na stole! Na rozdíl od některých stylovek na trhu působí SOL Republic fajnově také na hlavě a krku. Hlavně jejich šířka je celkem umírněná, takže zbytečně netrčí do stran.

Basový expert “na tři”

Když už víte, jak parádně sluchátka vypadají a jak precizně je kluci v SOL Republik odlévají z hliníku, přichází na řadu zvukový test. Pro ten je potřeba si najít dostatečně pevnou oporu, jelikož basový výkon sluchátek SOL Republic Track HD je už dnes legendární. Hned první testy s nahrávkou Lany Del Rey navíc dokazují, že se rozhodně nejedná pouze o legendu. Zvuk je skutečně hutný a basů je všude víc než dost. Hodně s nimi vyrostou především hiphopové nahrávky a moderní elektronika (my jsme nadšeně hráli Midi Lidi). Už méně se z tohoto přístupu budou radovat metalisté nebo dokonce příznivci jazzu či akustiky. Ti ale opravdu nepatří do cílové skupiny, takže můžeme být v klidu.

Pokud jde o prostor a lokalizaci nástrojů, vykreslují sluchátka scénu příjemně a zdárně se perou také s vokály, doléhající v jejich podání k uším opravdu naléhavě.

 

Spíše namakaný sprinter než maratonec

Od sluchátek podobného střihu se většinou žádné mistrovství v oblasti komfortu nečeká, nicméně SOL Republic Tracks drží i zde vlajku statečně nad hlavou a ve většině poslechových situací je jejich komfort naprosto dostatečný. Díky náušníkům dosedajícím přímo na uši izolují navíc velmi dobře také okolní hluk, což se při každodenním použití v městské džungli stoprocentně hodí.

Zpočátku může být trochu problém s nalezením přirozené a pohodlné polohy, jelikož konstrukce neumožňuje žádné naklápění náušníků, ale pokud dáte sluchátkům chvíli čas na usazení, překvapivě rychle se tento pocit nesouladu ztrácí. Po pár minutách jsme tak sluchátka téměř přestávali registrovat.

Verdikt

Nové jméno ve světě prémiových stylovek potvrzuje svůj ikonický status. Design i basový zvuk SOL Republic vládne současnému světu!
 


Specifikace

Konstrukce Uzavřená, rozkládací
Měniče Specifikace V10
Náušníky Supraaural, koženka
Mikrofon ano
Ovládání na kabelu ano
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený
Kompatibilita Výrobky Apple viz stránky výrobce