Napište nám

Recenze sluchátek Klipsch Image S4

Petr Macháček 10. 11. 2012 Recenze a testy

Otestovali jsme pro vás špunty vyšší střední třídy, model Klipsch Image S4. Hrál tak dobře, jak vypadá? Odpovídá jeho výkon ceně?

Máte dojem, že Vaše stávající sluchátka slušně neutralizují hluk rušné ulice? Potom byste měli vyzkoušet špunty Image S4 značky Klipsch! Vaše měřítka pro posuzování “ticha” se poté pravděpodobně změní. A co je ještě důležitější, změní se možná i Váš pohled na malé špunty, které v této cenové kategorii přeci “nemohou” nabídnout opravdu velký zvuk.

Design a zpracování
Osobně zastávám názor, že dobré špunty nejsou při nošení téměř vidět, takže jejich design většinou moc neprožívám. Image S4 mi svým provedením ale skutečně sedly. Z uší opravdu příliš nevyčnívají, a to, co z nich vidět je, působí moderně a lehce. V nabídce najdete černé a bílé provedení, kombinující hodnotně působící plasty v příslušné barvě s ploškami imitujícími kov. Tato elegantní kombinace donutí zbystřit nejen toho, kdo si potrpí na dobře fungující techniku, ale i všechny, kteří od svých špuntů očekávají parádní design.
Kvalita zpracování odpovídá v případě Klipsch celkovému prémiovému vzhledu. Někdo by mohl zvedat obočí nad tenčími přívodními kabely, nicméně jejich napojení na samotné špunty působí odolně a mělo by také zabraňovat nepříjemným zlomeninám. Při aktivnějším nošení je tento poddajný kablík naopak velkou výhodou, protože nemá tendenci “vyhazovat” špunty z uší. Z případných zámotků může navíc pomoci posuvný jezdec na kabelu, který oba špunty snadno rozdělí. Zapomenout bych neměl ani na kovové pouzdro, do kterého se dají špunty při troše trpělivosti hezky schovat.

Zvuk
Špunty Image S4 jsou příjemným důkazem, že na velikosti nemusí vždy záležet. I drobné špunty totiž dokážou svým zvukem konkurovat nejedněm větším sluchátkům stejné cenové kategorie. Jako v případě většiny špuntů typu “in ear”, také v tomto případě závisí zvukový projev na správném zastrčení do ucha. Image S4 však celou situaci značně ulehčují tím, jak snadno si při nasazování najdou ideální pozici. Žádné dlouhé laborování se v tomto případě nekoná.
Výsledný zvuk mě hodně překvapil svým vyrovnaným pokrytím celého pásma od nečekaně hlubokých basů až po zaostřené výšky. “S4ky” vynikají zejména jiskrným zvukem ve vyšším pásmu a schopností dodat výškám skutečnou plasticitu. Hodně silné jsou však také v disciplíně “živý zpěv”. Kvalitně zaznamenané vokály se v jejich podání stávají doslova lahůdkovým představením. Jedinou disciplínou, ve které se “in ear” konstrukce přeci jen projevuje negativněji, je typické nahuštění středu a basů jakoby do malého prostoru. Na druhou stranu se ale můžete utěšovat tím, že nikdy nepoznáte, co je to efekt zvuku “z mušle”. Tím už se však dostáváme do oblasti rozhodování mezi uzavřenými sluchátky a špunty. Pokud zůstaneme v oblasti “zvuku do ucha”, řadí se Klipsch Image S4 k tomu nejlepšímu, co můžete za své peníze získat.

Komfort
Komfort nošení je další parádní disciplínou špuntů značky Klipsch. Silikonové kloboučky jsou u tohoto typu špuntů jediným místem, kde se technika dotýká posluchačovy hlavy, takže především na nich záleží, jak budou špunty nakonec v uchu sedět. V případě Image S4 máme na výběr jemné oválné kloboučky hned ve třech velikostech. Do ucha padnou výborně, solidně také drží na místě, ale především - a to bych měl dát do kapitálek - DOKONALE izolují od okolního hluku! Ticho, které po jejich nasazení nastane, působí někdy až strašidelně. Poslech v MHD ještě nikdy nebyl tak příjemný a hlavně kvalitní. Můžete navíc ubrat i několik dílků z obvyklé hlasitosti, což Vaše uši rozhodně ocení. Když ne dnes, tak za pár let. Jediné, co občas uslyšíte, je šramot pohybujícího se kablíku. Tomu částečně předejdete jeho vedením pod tričkem.

Verdikt
Jedno z nejlepších “náčiní” pro poslech hudby v ruchu velkoměsta
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 8,5 mm
Náušníky Intraaural, silikon
Frekvenční rozsah 10 - 19.000 Hz
Citlivost 110 dB/mW
Impedance 18 Ω
Potlačení hluku Až 16 dB
Hmotnost 12 g
Kabel 130 cm
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený
Barva Černá
Obsah balení Kovové pouzdro, 3 páry silikonových nástavců různé velikosti