Napište nám

Recenze sluchátek Klipsch Image One

Petr Macháček 10. 11. 2012 Recenze a testy

Test sluchátek Klipsch Image One byl jen otázkou času. Oblíbenost těchto sluchátek nám totiž nedávala spát. Proto jsme je za vás vyzkoušeli a zde jsou naše dojmy ...

Test sluchátek Klipsch Image One 

Oblíbenost těchto sluchátek pochopíte během první minuty od jejich nasazení na hlavu. Bohatě dimenzované basové pásmo a velký komfort při nošení dělají z tohoto modelu značky Klipsch jednoduchou volbu pro všechny milovníky hutného zvuku a bezstarostného poslechu na cestách i doma.

Design a zpracování
Na modelu Klipsch Image One se mi od začátku líbí hlavně jeho elegance a jednoduchost. Sluchátka působí sympaticky od chvíle, kdy je poprvé vezmete do ruky a nasadíte na uši. Nikde nepřekáží zbytečné ozdoby a nekoná se ani žádné složité nastavování čehokoli. Sluchátka jednoduše padnou do ruky i na uši a okamžitě slouží přesně podle mých představ. Skoro jako bych na ně byl už dávno zvyklý.
Jejich design není nijak oslňující, ale nelze mu upřít eleganci a určitý nadhled. Leštěné plastové plochy doplňuje na přední straně netradiční černá kůže, která tento model jasně odlišuje od konkurence.
Až na výztuhu oblouku jsou sluchátka vyrobena z plastu, ale jejich povrch působí příjemně a ve všech detailech kvalitně. Od začátku s nimi zacházím bez obvyklého opečovávání nové hračky a ony to bez jakékoli újmy snáší. Povalují se v batohu bez pouzdra, ráno se na nich budím a ony přitom stále vypadají jako nové. V tomto ohledu se velmi poctivě zpracované pouzdro, dodávané spolu se sluchátky, jeví trochu jako zbytečný přepych. Image One se v klidu obejdou i bez něj.

Zvuk
Žádná velká zápletka vás v případě sluchátek Klipsch Image One nečeká ani u zvukového projevu. Jasný prim hraje pekelně hluboké basové pásmo, které nešetří na údernosti ani šířce. Měniče o rozměru 40 mm v tomto případě skutečně pracují na plný plyn. Podobně jako v případě modelu ATH-WS55 značky Audio-Technica jde u Image One o jasně zaměřený zvuk, který možná neosloví ultrazvukové audiofily, ale při poslechu The Prodigy nebo těžkotonážního hiphopu naopak nechá padnout čelist všem, kteří doposud poslouchali hudbu na špuntech dodávaných k telefonu.
Basové představení Image One je tak mohutné, že předčí i zmiňovaný model ATH-WS55. Tento vskutku hřmotný triumf přitom neznamená žádný radikální ústup ani na ostatních frontách. Snad jen u některých výrazně dunivých nahrávek se vyšší frekvenční pásma částečně odsouvají do pozadí, takže k vám některé zvuky doléhají jakoby z dálky a méně konkrétně. V případě lehčích nahrávek se však Image One projevují o poznání vyrovnaněji a všestranněji.
Kdo si tedy potrpí na hudbu, která se mimo uší vnímá také chvějícím se povrchem kůže, nebude chtít tato sluchátka pustit z ruky.

Komfort a výbava
Klipsch Image One nabídnou ve své třídě opravdu nadprůměrný komfort také při delším nošení. V tomto směru překonávají též podobně mířené modely značky Audio-Technica. Jejich přítlak je výrazně menší a také náušníky jsou obaleny jemnější koženkou. Kdo by však o svou porci beatů nechtěl přijít ani při rychlejším pohybu, bude se cítit jistěji v objetí sluchátek ATH-WS55. Pokud jde o velikost náušníků, pohybuje se model Image One na rozhraní dvou segmentů. Menší uši se do nich schovají celé, ale všem ostatním budou náušníky dosedat na okraje boltců.
Důležitým bonusem modelu Image One je možnost ovládat vybrané modely značky Apple přímo z kabelu sluchátek. Součástí nenápadného ovládání je také překvapivě kvalitní mikrofon, díky němuž je možné mimo ovládání hlasitosti a pauzy také rovnou telefonovat. Mimo výrobků Apple mohu navíc potvrdit alespoň částečnou funkčnost u telefonu Nexus S, kde fungovalo tlačítko Play/Pause. Ani Android tak možná není zcela ze hry. Ovládání na kabelu si však vyžádalo lehkou modifikaci konektoru, díky níž sluchátka na starší technice a levnějších prodlužovacích kabelech hrají pouze mono - doporučuji proto předem vyzkoušet!

Verdikt
Se sluchátky Klipsch Image One si znovu uvědomíte, že se zvuk šíří chvěním. Jejich suverénní basový výkon jen těžko hledá konkurenci...
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 40 mm
Náušníky Supraaural, koženka
Skládací konstrukce ano
Frekvenční rozsah 16 - 23.000 Hz
Citlivost 110 dB/mW
Impedance 32 Ω
Hmotnost 138 g
Kabel 140 cm
Konektor Jack 3,5 mm přímý zlacený
Redukce Jack 6,3 mm zlacený
Obsah balení Pouzdro, letecký adaptér