Napište nám

Recenze sluchátek Audio-Technica ATH-WS55

Petr Macháček 09. 11. 2012 Recenze a testy

Recenze modelu Audio-Technica ATH-WS55. Dostojí použité označení “Solid bass system”svému zvučnému jménu?

 

Je příjemné zjistit, že je i v dnešní době možné některým reklamám. Označení “Solid bass system” je totiž v případě robustního přenosného modelu ATH-WS55 naprosto výstižné. Za designem plným hran se skutečně ukrývá zvuk, který dokáže na požádání udeřit jako zemětřesení.

Design a zpracování
Jak už jsem zmínil v úvodu, vzhled sluchátek je tím prvním, co naznačí zvukové možnosti modelu ATH-WS55. Kombinace hliníkových ploch a pevných plastů vytváří spolu s ostře řezanými tvary a robustní stavbou oblouku dojem síly a nezničitelnosti. Pro odlehčení byly opět použity elegantní broušené hrany hliníkových ploch a stejným způsobem zhotovené logo věhlasného japonského výrobce.
Správná sluchátka pro venkovní použití si už dnes ale nevystačí bez kvalitního systému skládání. Ani v tomto směru však nezůstávají sluchátka ATH-WS55 pozadu. Využívají totiž systém otáčení obou mušlí o 90 stupňů, čímž se složí do zcelaplochého tvaru a Vy je tak můžete bez obav nechat třeba v brašně s notebookem nebo v batohu. Pevná konstrukce sluchátek včetně kvalitního kabelu ani v jednom případě rozhodně neutrpí.

Zvuk
Pokud se však rozhodnete pro tato sluchátka, nebude to zřejmě kvůli jejich vzhledu nebo pohodlí při nošení. Model WS55 je totiž bez jakýchkoli ALE především o bezkonkurenčním basovém představení. Mohutný sloup zvuku vyrůstá z těch nejhlubších basových záchvěvů, pokračuje velmi dobrým středovým pásmem a bez postřehnutelného zaváhání sahá až k preciznímu pásmu krystalických výšek. Rozhodně tedy neplatí, že by se tato sluchátka hodila pouze pro moderní taneční hudbu.
Dobrý bas však není pouze o množství, ale také o kresbě a razanci. Na příkladu sluchátek WS55 by se dalo toto tvrzení vyučovat. Hluboké tóny mají v jejich podání opravdu jasnou strukturu, a když je potřeba, dokáží zasadit i tvrdý úder. Pokud máte rádi mohutný zvuk, ale zároveň nechcete slevit z detailů, bude pro vás model WS55 ideální volbou. Jako jedny z nejlépe hrajících sluchátek tohoto výrobce budou v dané cenové kategorii skutečně jen těžko hledat konkurenci.

Pohodlí
I v tomto případě napoví o modelu ATH-WS55 hodně už jejich vzhled. Jsou na první pohled pevné a pevně sedí také na uších. Kdo hledá sluchátka s přítlakem ptačího pírka, měl by sáhnout raději po modelu FC707 s podobnou zvukovou charakteristikou. V případě WS55 můžete na oplátku počítat s výbornou izolací od okolního hluku, jednoduchým nastavením velikosti mostu a dobrou stabilitou při jakémkoli pohybu.

Verdikt
Precizně zvládnuté zvukové zemětřesení v opravdu odolném balení
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 40 mm
Náušníky Supraaural, koženka
Skládací konstrukce ano
Frekvenční rozsah 10 - 24.000 Hz
Citlivost 100 dB/mW
Impedance 40 Ω
Zatížitelnost 500 mW
Hmotnost 165 g
Kabel 1,2 m
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený