Napište nám

Recenze sluchátek Audio-Technica ATH-WM55

Petr Macháček 09. 11. 2012 Recenze a testy

Vyzkoušeli jsme sympatický model přenosných sluchátek Audio-Technica ATH-WM55. Výsledky přinášíme v následující recenzi.

Tento sympatický model přenosných sluchátek Audio-Technica je důkazem, že “levný” nemusí vždy znamenat “laciný” nebo dokonce špatný! Díky chytrým inovacím, modernímu designu a především nečekaně příjemnému zvuku osloví tyto malé “cestovatelky” nejednoho aktivního milovníka hudby.
 

Design a zpracování
Tento nižší model z řady přenosných sluchátek Audio-Technica ctí především dvě vlastnosti: jednoduchost a odolnost. Počínaje funkčními tvary a kvalitnímy plasty přes kovovou výztuž oblouku až po odolné náušníky, vše je podřízeno bezstarostnému používání za každé situace. Typický režim “z hlavy přímo do batohu a zase zpět” je tedy plně podporován!
Design v duchu magického písmenka “i” a nakousnutého ovoce by sám o sobě už nikoho neohromil, ale právě tady model WM55 nakonec slušně boduje. V každém balení totiž dostáváte hned 3 další barevné varianty kruhových “víček”, kterými sluchátka bezpečně odlišíte od ostatních. Stačí jednoduše vycvaknout a nasadit podle nálady třeba … hmm, fialovou! To nejlepší ale přijde ve chvíli, kdy budete chtít sluchátka připojit nebo odpojit od přehrávače. Kabel je totiž chytře ukrytý přímo v nich a odvíjí se podle potřeby. Jakmile skončíte s poslechem, stačí koncovku zapojit přímo do sluchátek a kabel efektně zmizí uvnitř. Možná to není taková bomba, jako když bílý kabriolet začne na křižovatce skládat střechu a pravděpodobně na to ani nikoho nesbalíte, ale pořád je to parádní a efektní funkce, na kterou bude většina lidí udiveně zírat.

Zvuk
V případě této disciplíny jsem měl o model WM55 původně trochu obavy. Jak se ale ukázalo, celkem zbytečně. Sluchátka totiž s dobrým zdrojem a kvalitní nahrávkou zahrají opravdu sympaticky. Překvapivě jsem nepostrádal basy ani dostatečný detail u vyšších tónů. Celé spektrum zvuku je sice trochu stlačené ke středům, ale bez přímého porovnání s dražšími modely mě to nijak netrápilo. Díky tomu, že je ale zvuk jinak hodně vyrovnaný a přirozený, zahrály sluchátka slušně všechno od tanečních rytmů až po progresivní metal (v tomto případě ale doporučuji spíš model v černém provedení).
Vzhledem k ceně a vyloženě cestovnímu balení není opravdu mnoho věcí, které by se daly zvukovému projevu sluchátek vytknout. Pro běžné nošení opravdu vyhoví i středně náročným posluchačům, kteří nezůstávají celý den pouze u jednoho hudebního žánru a přitom se nechtějí ani na cestách tahat s většími modely.

Pohodlí
Malá sluchátka už z principu nejsou navržena pro extrémně dlouhé nošení. Přesto se ale model WM55 nosil vyloženě dobře. Navíc jsem měl při nošení pocit, jako by byla sluchátka bezdrátová. Díky extra flexibilnímu kabelu, vyvedenému navíc jen z levé strany, při nošení vůbec neomezují a dobře drží i při prudším pohybu. Na poněkud tenký přívodní kabel je ale potřeba být při nošení opatrnější.
Alespoň částečnou izolaci od okolí je při těchto rozměrech nutno brát jako příjemný bonus oproti konkurenci. Dobrý pocit jsem měl také z měkčeného oblouku, který si sedl opravdu rychle. Pokud navíc kabel navinete během vteřiny do sluchátek, dají se i na krku nosit opravdu výtečně.

Verdikt
Malé překvapení s velkými vychytávkami a příjemným zvukem
 
 
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 30 mm
Náušníky Supraaural, koženka
Frekvenční rozsah 10 - 23.000 Hz
Citlivost 108 dB/mW
Impedance 20 Ω
Zatížitelnost 500 mW
Hmotnost 90 g bez kabelu
Kabel 1 m, samonavíjecí
Konektor Jack 3,5 mm lomený zlacený
Obsah balení 3 další páry barevných krytek