Napište nám

Recenze sluchátek Audio-Technica ATH-ES55

Petr Macháček 09. 11. 2012 Recenze a testy

Recenze menších přenosných sluchátek ATH-ES55 z nabídky věhlasného japonského výrobce sluchátek Audio-Technica.

Model ATH-ES55 z nabídky věhlasného japonského výrobce sluchátek Audio-Technica představuje to nejlepší ve třídě menších přenosných sluchátek uzavřeného typu. Nabídne jak vysokou kvalitu zvuku, tak praktické rozměry a odolnost pro každodenní použití na cestách.
 
O kvalitách tohoto modelu svědčí také ocenění “Nejlepší přenosná sluchátka této cenové kategorie”, udělené prestižním magazínem What Hi-Fi.
 
Design a zpracování
Zcela v duchu značky Audio-Technica sází i tento model na decentní, ale zároveň moderní design bez zbytečných výstřelků krátké životnosti. Mušle jsou vyrobeny z hliníku a jejich ušlechtilý černý povrch doplňuje vyjma malého loga výrobce pouze elegantní zbroušená hrana ve vysokém lesku.
Prémiovou kvalitu však nepotvrzuje pouze design. Jakmile vezmete sluchátka do ruky, potěší Vás kvalitní materiály a solidní zpracování, díky kterému nebudete mít strach odložit sluchátka volně do batohu. Plasty na hlavovém oblouku mají jemně pogumovaný povrch a ve svých útrobách skrývají navíc kovovou výztuhu. Odolně působí také kloub, díky kterému je možné otočit mušle o 90 stupňů a ve zcela plochém stavu je odložit třeba do brašny k notebooku. Výrobce navíc přikládá kožené pouzdro, chránící sluchátka před poškrábáním.
 
Zvuk
Model ATH-ES55 se vyznačuje zejména extrémně detailním podáním a vynikající kresbou prostoru napříč hudebními žánry. V tomto ohledu budete jen těžko hledat konkurenta, který by při těchto rozměrech a v této cenové kategorii nabídnul více. Zvukovou preciznost tohoto modelu mají na svědomí 40mm neodymové měniče, využívající citlivého CCAW vinutí.
Celkový výraz sluchátek je oproti módním zvyklostem posunut o něco více ke středním a vyšším tónům. I to však patří k filosofii výrobce, který si daleko více zakládá na detailní a věrné reprodukci než na “atraktivně baleném” zvuku, šitém na míru levným MP3 přehrávačům. Odměnou za poněkud subtilnější zvukový proud Vám však budou jiskrné výšky, které snesou srovnání i s mnohem dražšími modely pro domácí poslech. Nadprůměrná je u tohoto modelu také lokalizace jednotlivých zvuků v prostoru.
Díky své zvukové neutralitě se tento model hodí pro většinu hudebních žánrů, ale jeho přednosti nejvíce oceníte u složitějších nahrávek s živými nástroji. V případě elektronické hudby bych proto sáhl spíše po větších modelech značky (ATH-SJ33BK nebo ATH-WS70BK).
 
Pohodlí
Příjemný pocit při nošení zajišťuje kvalitní obšití koženkou, které se přizpůsobí mnohem lépe, než by se na první pohled mohlo zdát. I při živějším pohybu drží sluchátka dobře na místě a díky své uzavřené konstrukci také částečně izolují od okolního hluku, což oceníte zejména při pohybu v městském ruchu. Pokud však vyžadujete ještě důkladnější izolaci od okolí, zvolte raději některý z modelů s aktivním potlačením okolního hluku (ATH-ANC1).
 
Verdikt
Extrémně přesný zvuk konečně kdekoli a kdykoli.
  
  
SPECIFIKACE

Konstrukce Uzavřená
Měniče 40 mm, CCAW vinutí
Náušníky Supraaural, koženka
Skládací konstrukce ano
Frekvenční rozsah 10 - 25.000 Hz
Citlivost 103 dB/mW
Impedance 34 Ω
Zatížitelnost 1 W
Hmotnost 120 g (bez kabelu)
Kabel 1,2 m, OFC měď
Konektor Jack 3,5 mm přímý zlacený
Obsah balení Transportní váček