Napište nám

Recenze in-ear sluchátek MEE Audio M6PRO

Petr Macháček 08. 11. 2016 Recenze a testy

Malý profesionální model M6PRO není na trhu žádným nováčkem, ale jakýkoli ostrý test se mu u nás zatím vyhýbal. Jeho velká obliba nás však k recenzi nakonec donutila. V čem tedy spočívá kouzlo tohoto nenápadného modelu?

   

 
  • vyvážený zvuk s profesionálním charakterem
  • zábavné a přitom přesné basy
  • velmi malé tělo sluchátek snadno zmizí v uchu
  • povedený odpojitelný kabel
  • bohatá výbava
  • skvělá cena
  • slabší podání prostoru a hloubka scény
  • složitější hledání správného nástavce
  • laciné plasty
  • neviditelná tlačítka na ovládání

Design a konstrukce

In-ear sluchátka MEE Audio M6PRO vypadají na první pohled jako zdařilá napodobenina klasických modelů Shure. Společným charakteristickým znakem je především oválné průhledné tělo a kabel vedený za uchem. Že se skutečně nejedná o Shure vlastně prozradí až pohled z blízka, kdy nejlépe vynikne neobvykle malé tělo M6PRO a bohužel i jeho trochu laciné provedení plastů. 

Jednou ze silných stránek méně známého vyzyvatele je rozhodně kabel. Jeho cesta startuje konektorem podobným klasickému MMCX, pokračuje za uchem v dobře tvarovatelném můstku a pod celkem solidní vrstvou izolace vede až k vynikajícímu lomenému konektoru, který je nejen velmi malý, ale díky plynulé přechodce i skvěle předchází ostrým zlomům. Výměna za klasické kabely s MMCX konektory sice možná není, ale originální kabely MEE jsou už dostupné, takže by s životností sluchátek neměl být problém.
 


 
 

Výbava

Vzhledem k velmi lákavé ceně pod 2000 Kč ohromují sluchátka také výbavou. Rozměrné pevné pouzdro ukrývá hned dva povedené kabely - jeden čistý a druhý s jednotlačítkovým ovládáním, mikrofonem a posuvným ovládáním hlasitosti. Kromě toho je připraveno hned 6 párů silikonových nástavců, které se výrazně liší nejen velikostí, ale i tvarem. Nechybí dokonce ani pár pěnových nástavců COMPLY a redukce na velký Jack.
 


 

Zvukové představení

Nenápadný profesionální vyzyvatel zatím na cestě k úspěchu odvádí poctivou práci a vzhledem k ceně dělá pro zákazníkovu spokojenost maximum. Bez dobrého zvuku mu ale bude skvělá výbava či podobnost s ikonickými modely Shure jen málo platná. Stačí však krátký poslech a vynikající ohlasy v diskuzních fórech i kamenných prodejnách ztrácejí svůj záhadný příkrov. Neříkám, abyste hned vyhazovali svoje staré in-eary, ale M6PRO rozhodně hrají odvážně a dostatečně vyváženě na to, abychom s nimi mohli počítat mezi dostupnými profesionálními špunty.

Zvuk M6PRO nepostrádá žádnou ze základních ingrediencí. Je příjemně transparentní, detailní a zvláště zábavný v pásmu basů. Ty sice nejsou kdo ví jak hluboké nebo dunivé, ale díky jejich schopnosti “kopnout” jsou nádherně cítit. Je to takový ten pocit opravdu hmotného basu, aniž by muselo být dolní pásmo jakkoli vytahováno nad okolní terén. Vedle celkové vyváženosti jsou basy určitě nejsilnější stránkou projevu M6PRO. Velmi sympaticky se nicméně sluchátka prezentují také na druhém konci pásma. Detaily rozhodně nepostrádám a protože nejsou ani přehnaně křiklavé, nekazí mi každou méně kvalitní nahrávku.
 


 

Celkové ladění patří v dané cenové kategorii rozhodně mezi to nejlepší, co je možné na trhu slyšet, ale potom tu máme takový ten vyšší level kritérií, ve kterých už se cena M6PRO přeci jen projevuje. Na ty nejlepší stroje startovního pole (ATH-Sport3, Grado iGe, ATH-E40) tak sluchátka ztrácejí hned v několika bodech. Především je to distribuce zvuku v prostoru přede mnou - v tomto případě tedy spíše v prostoru uvnitř hlavy. Hlavně basy se totiž zbytečně tlačí na osu poslechu a hrají mi doslova mezi očima. Určitá “nevycválanost” se projevuje také v lehce posunutých středech, které jako by se nechtěly zúčastnit celkové harmonie zvuku a pořád si hrají tak trochu odtrženě od zbytku pásma. Nutno ovšem říct, že to jsou celkem drobné mouchy, které v ceně pod 2000 Kč zaplácne jen málo kdo. Za své peníze dostanete u MEE Audio zvuku opravdu požehnaně - v tom se fóra opravdu nemýlí.
 


 

Komfort a praktičnost

Jakožto trpaslíci mezi profesionálními špunty s kabelem vedeným za uchem budou sluchátka M6PRO stejně vstřícná jak k urostlým jinochům, tak k drobným dívkám s tím nejmenším uchem na světě. Je ale trochu škoda, že i u tak malých špuntů občas vadí vnitřní hrana sluchátek, která je tu a tam prostě cítit. Díky tvarovatelnému kabelu za uchem a široké nabídce nástavců drží sluchátka v uchu docela pevně, ale je nutné si dát práci s výběrem opravdu dobře padnoucích nástavců - ideálně pěnových COMPLY. Jakmile jsem zvolil jen trochu menší nebo větší, sluchátka měla tendenci z ucha vyklouzávat a logicky také okamžitě přestala dobře znít.
 


 

Kabel je celkově hodně praktický a podle dosavadních zkušeností i odolný, ale jeho čiré jednotlačítkové ovládání s mikrofonem snadno prozrazuje nižší cenovou skupinu navštíveného lokálu. Plasty působí hodně lacině a v jejich čirém provedení nejsou stejně čiré ovládací prvky skoro k nalezení. Maskování je to ale dokonalé.
 


 

Verdikt

V podstatě stačí říct jediné: No nekup to! Nabídka je v případě MEE Audio M6PRO skutečně lákavá a těch pár negativ hravě vyváží skvělá cena, povedený zvuk a poctivý obsah balení. Pokud hledáte dostupný kus profesionálně laděných in-ear sluchátek, nemusíte se bát sáhnout po M6PRO.