eshop, poslechovka, prodejna sluchátek

NAVIGACE: Zajímavosti » Doživotní záruka KOSS

Doživotní záruka KOSS

Společnost KOSS je známá tím, že na svá sluchátka poskytuje doživotní záruku. Vzhledem k častým dotazům na toto téma jsme se rozhodli vysvětlit, jak tato záruka funguje, co přináší a co obnáší...

Firma KOSS zastává ten názor, že sluchátka by měla svému majiteli sloužit po celý jeho život. Proto poskytuje ke všem svým sluchátkům "No Questions Asked Lifetime Warranty", tedy Doživotní záruku bez dalších otázek. Znamená to, že i po uplynutí zákonné záruční lhůty (v ČR 2 roky) garantuje uvedení Vašich sluchátek, ať už opravou, či výměnou, do původního stavu. Pokud se Váš model již nevyrábí, nahradí jej srovnatelným aktuálním typem. Navíc firma nezjišťuje a neptá se, zda bylo poškození způsobeno vadou materiálu či nešetrným, ba dokonce hrubým zacházením. Odtud tedy "bez dalších otázek".

 

Kde je to "ale", ptáte se? Jedinou podmínkou pro uvedení sluchátek do původního stavu je uhrazení manipulačního poplatku. Ten čítá buď 50 nebo 300 Kč. Výše manipulačního poplatku totiž závisí na tom, jestli jsou sluchátka vybavena tzv. aktivačním kódem pro doživotní záruku. Pro sluchátka s kódem platí nižší sazba, pro sluchátka bez kódu pak ta vyšší.

 

Obecně bývají sluchátka bez aktivačního kódu v obchodech levnější než ta, která tento kód mají, a to někdy i o několik stokorun.

 

Audigo.cz nabízí u většiny modelů KOSS obě varianty a tak se můžete rozhodnout, zda-li ušetříte při nákupu s rizikem dražší opravy v budoucnu a nebo pojedete takříkajíc najisto:-)

 

 


Diskuse ke článku Doživotní záruka KOSS

Zatím žádné příspěvky

Odpovědět
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.