eshop, poslechovka, prodejna sluchátek

NAVIGACE: Recenze a testy » Nejlepší sluchátka podle zaměstnanců Audigo.cz - 1. část

Nejlepší sluchátka podle zaměstnanců Audigo.cz - 1. část

Zaměstnanci Audiga (zatím?) nejsou ve světě High End Audia žádnými celebritami a svůj statut velkých autorit teprve nesměle budují. O jejich názor na sluchátka je však z nějakého důvodu stále větší zájem. Po měsících opatrného naznačování a mlžení proto nastal čas odhalit celou pravdu a prozradit audiofilské veřejnosti, které modely sluchátek uctívají ti, kteří s nimi vstávají, pracují i usínají...


 

HONZA

---  manažer prodejny Audigo v Praze  ---


  

Audio-Technica ATH-AX1iS

"Sluchátka, jejichž zvuk mnohokráte předčí jejich cenu. Je v nich slyšet vše a to velmi spolehlivě, navíc zvuk není nijak přibarvený. Velmi dobře reagují na nuance různých přehrávačů a zesilovačů, takže na nich v obchodě zkouším každý nový stroj. Škoda jen plastového provedení, které nepůsobí příliš přesvědčivě."

. . . . . 

Shure SE215

"Jasná volba na cestu přes půl města i kolem světa. Dají se vzít všude s sebou a vůbec jim to nevadí. Konstrukce je totiž bytelná, kabel si nechá líbit nehezké zacházení a navíc se nezamotává. Komfort ze všech nejlepší - sluchátka po nasazení drží a není třeba je v uchu jakkoliv upravovat. Pasivní utlumení okolního dění je nejvyšší ve srovnání se všemi konkurenty. Zvuk je lehce basovější, s méně detaily, ale je laděný přesně tak, aby byl zábavný a neunavující."

. . . . . 

Sennheiser HD 25

"Kdybych si měl vybrat jedna sluchátka pro zbytek života, vybral bych bez váhání Sennheiser HD 25. Kolegové vědí :) Kultovní záležitost profesionálního zaměření určena pro nahrávací studia, DJs i kameramany. Frekvence jsou reprodukovány věrně, ale dynamika je hodně úderná, takže odhalí i skrytá zákoutí nahrávky. Směs vlastností vytváří ideální nástroj pro poslech, který je zábavný a zároveň analytický."

. . . . . 

Etymotic ER-4 SR

"Za cenu horšího komfortu mi přijdou jako zvukově nejpravdivější ze všech sluchátek, jaké jsem měl možnost vyzkoušet. Vyrovnanost frekvenčního spektra si nezadá s velkými sluchátky a podání prostoru uvnitř tak malého těla s jedním tlakovým měničem dává jasně vědět, že u Etymotic Research berou výzkum hodně vážně."

. . . . . 

Audeze EL-8 Open Back

"Na poměry značky Audeze vcelku dostupný model je zároveň můj nejoblíbenější z celého výběru. Zvuk je vyrovnaný, zároveň si zachovává magnetoplanární charakter, který ale působí svěžeji oproti ostatním kouskům značky. Příjemnosti v podobě lehčí a komfortní konstrukce a také nízké náročnosti na zdroj moji spokojenost s EL-8 Open Back už jen posilují."

Honza, Audigo.cz

Předchozí část - 0

                                                                                                               

Následující část - 2


Diskuse ke článku Nejlepší sluchátka podle zaměstnanců Audigo.cz - 1. část

9871 - Jiří Klečka, 2017-08-22 14:53:15

Dobrý den.
Vámi uznávaná sluchátka Sennheiser HD 25 mám i já velmi rád, a to zejména pro údernost a živost u nízkých kmitočtů, která je skvělá i při vysokých úrovních hlasitosti – zejména pro toto jde o skutečně mimořádná sluchátka. Chtěl jsem se však zeptat Vás a případných dalších účastníků této diskuze (z řad těch, kdo mají s těmito sluchátky zkušenosti), zda (a případně nakolik) Vám u nich případně vadí nepříjemná a nepřirozená „sykavost“ výšek (ne těch nejvyšších, protože ty tato sluchátka reprodukují již s velkým útlumem, ale jde o pásmo přibližně od 8 do 10 kHz). To se samozřejmě projevuje u různých nahrávek s různou naléhavostí, ovšem prosím neodbuďme to obvyklou „mantrou“, že „tato sluchátka nemilosrdně odhalují nekvalitní nahrávky“, protože tak tomu v tomto případě není. Zmíněné problémy se totiž ani u „kritičtějších“ nahrávek zdaleka tak výrazně neprojevují ani na jiných kvalitních sluchátkách, např. od Sennheiseru HD 800, přes HD 650, HD 600 k HD 280 Pro a k Audio-Technica ATH-M50X, ale ani u sluchátek nižších tříd, jakož ani při poslechu různých reproduktorových soustav. Ze sluchátek, která jsem kdy používal, jsem se se srovnatelnou anomálií setkal jen kdysi v 90. letech u sluchátek Technics RP-F-10, což byl tehdy druhý nejvyšší model u značky Technics v řadě pro domácí poslech. Pokud vím, podobné názory na HD 25, jako je tento můj, se občas objevují i na některých zahraničních diskusních fórech (a i na jedněch českých stránkách) – a mne by k tomu zajímaly názory lidí a příznivců Audiga.

9873 - Honza, 2017-08-23 21:00:07

Dobrý den Jiří,

děkujeme za Váš příspěvek.

Pravdou je, že sykavost je mnohdy nepřirozená a to je dáno pravděpodobně prostorovým podáním sluchátek, které je hodně intimní a úzké. Spojení síly nižších frekvencí a podání výšek dohromady vytváří u HD 25 synergii, která je hodně ojedinělá a signifikantní jak píšete.
Na sykavost jsem celkově citlivější, v tomto případě je jí ale v ideálním místě správné množství natolik, aby byla hravá, ale neobtěžovala.
Jsem přesvědčen o tom, že kdyby HD 25 byly v rozmezí 8-10kHz klidnější, tak by je většina vyhodnotila jako nudná sluchátka, kterými určitě nejsou.

OdpovědětČlánek se týká produktů:

Etymotic ER4-SR

Profesionální studiové in-ear monitory s ultra citlivými a…

Skladem 6ks
8 990 Kč s DPH  
Doprava zdarma Recenze


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.